72 жалби и сигнали са постъпили при омбудсмана на община Пазарджик през 2020-та

Снимка: portal-silistra.eu

За периода от 1 януари 2020 година до 31 декември 2020 година в приемната на омбудсмана на община Пазарджик Георги Шопов са постъпили 41 броя писмени жалби и сигнали. За първото четиримесечие са постъпили 13 броя, през второто – 14 14 броя и през третото – също 14 броя. Това става асно от доклада на обществения посредник Георги Шопов, публикеван на сайта на Общински съвет-Пазарджик.

За същия период са постъпили 31 броя устни жалби и сигнали – 11 броя през първото четиримесечие, 12 броя през Второто и 8 броя през третото четиримесечие.

Общо през 2020 година са постъпили 72 броя писмени и устни жалби и сигнали.

От постъпилите 31 броя устни жалби и сигнали за основателни писмени и устни жалби и сигнали през изминалата година са били приети общо 23 броя, като 18 от тях се отнася до органите на местното самоуправление и техните администрации.

В анализа си общественият посредник обобщава, че положителна е констатацията, че органите-адресати на писмени жалби и сигнали след сезирането им са се произнесли обосновано законосъобразно и в разумен срок.