Хебър продължава да е без загуба в пет гейма

Срещу Хебър всички отбори играят със 110 процента от възможностите си

Снимка: Архив

В първия гейм домакините поведоха с 3:0, последва мобилизация на пазарджиклии, след която резултатът бе изравнен. Последва игра точка за точка до 20:20, след което домакините поведоха с две точки – 22:20. „Тигрите“ отново показаха концентрация и характер, и успяха да приключат гейма при 29:27.

Домакините дръпнаха в резултата и в началото на втория гейм след 4:1. Съдийско отсъждане накара Атанас Петров да протестира, което му донесе жълт картон. Хебърци отново изравниха и играта отново започна точка за точка до 15:13 и 17:14, за да стигне до 19:16 за домакините. „Тигрите“ изравниха при 19:19. Прекрасен сервис на Брадли Гънтър направи така, че Хебър да поведе, а атака на домакините в аут донесе и победата с 25:23 във втория гейм.

Третият гейм започна отново равностойно – 6:6. Дунав дръпна с две точки при 12:10. При 15:12 за домакините, Атанас Петров взе таймаут, но русенци взеха 16-та точка. Петров направи двойна смяна на Станев и Гънтър със Станков и Байрев, което доведе резултата до 17:15. След атака на Венци Рагин в аут, домакините стигнаха до комфортните четири точки преднина – 19:15. Чалъков смени Рагин на сервис. След доброто му изпълнение, Ляфтов сгреши при атаката. При 20:17 за Дунав съдията отсъди съмнителна топка в аут при чудесна блокада на хебърци. Два брутални сервиса на Ляфтов върнаха Хебър в гейма – 21:21. Сервис на Гънтър пък в аут направи така, че Дунав да спечели третия гейм – 25:23.

Няколко атаки, които завършиха в аут и при резултат 6:3 за домакините накараха Атанас Петров да поиска прекъсване. Миникризата продължи е след таймаута, а домакините играха вдъхновено – 9:4. При този резултат старши треньорът на гостите взе и второто си прекъсване. При 12:7 домакините направиха впечатляваща блокада срещу Гънтър.  В края на гейма гостите по традиция се активизираха, страхотен сервис на Гънтър и чудесна блокада докараха резултата до 20:19. Той бе изравнен при 21:21. Скандално отсъждане на втория съдия лиши Хебър от точка при 22:21, което очевидно лиши „тигрите“ от концентрация и геймът завърши отново при 25:23 за домакините, което прати мача в тайбрек.

Страхотни две атаки на Брадли Гънтър ни даде предимство в петия гейм – 5:2. Чудесна блокада на Станев ни донесе шестата точка, а удар на Люфтов от безнадеждна позиция доведе резултата до 8:3. Момчетата на Атанас Петров отново показаха характер и класа в труден момент. Играта им бе брутална, а русенци в този момент не знаеха къде се намират. Все пак взеха две поредни точки, за да стигне резултатът до 12:7 за Хебър.

Краят на гейма дойде при 15:8. И победата с 3:2 гейма.