Хебър загря за Алурон с чиста победа над Дунав

Тази победа и загубата на Нефтохимик в Монтана върна Хебър на първо място във временното класиране на Суперлигата

Снимка: Момент от мача Хебър - Дунав

Волейболистите на Хебър спечелиха чиста победа над Дунав с 3:0 гейма в мач, който трябваше да покаже в какво състояние е отбора преди важното гостуване в Полша на Алурон за Купата на претендентите. Момчетата на Атанас Петров се справиха със задачата, като осмия успех в Суперлигата дойде при резултат в отделните части 25:22, 25:17 и 25:13. След загубата на Нефтохимик в Монтана, този резултат връща пазарджишките „тигри“ на първото място във временното класиране.

Първият гейм започна равностойно, като резултатът вървеше точка за точка до 15:15. След това нашите момчета дръпнаха след хубави сервиси на Ляфтов и Гънтър и блокади на Венци Рагин.

В останалите геймове, домакините не срещнаха съпротива от гостите от Русе, което даде възможност на Атанас Петров да провери някои от волейболистите, които не вземат толкова дейно участие в мачовете в Суперлигата.

Най – резултатен в мача бе Брадли Гънтър със 17 точки, девет за победата прибави Рагин.

На 11 декември, Хебър гостува в Полша на Алурон Вирту Варта (Заверче).