Хебър е на път да лиши от интерес първенството в Югозападна трета лига

Момчетата на Николай Митов са на път предсрочно да спечелят първенството в Югозападна трета лига

Снимка: Архив

Футболистите на Хебър са на път да лишат от смисъл последните кръгове от първенството в Югозападна трета лига, след като днес победиха отбора на Сливнишки герой като гост с 1:0. Резултатът не показва реалното съотношение на силите, защото пазарджиклии имаха преимущество по време на цялата среща.

Момчетата на Николай Митов контролираха мача през цялото време и след първите минути, в които домакините все пак направиха две опасни контраатаки, хванаха на пас съперниците и Героя нямаше отговор на тяхната игра. Гостите пресираха високо противника и често печелеха топката още в неговата половина. Хебърци се дублираха по крилата и това даваше възможност за добри центрирания към Георги Недялков, който в тази мач работеше сериозно и в дефанзивен план. Таранът на Хебър стана и голмайстор на мача след красиво попадение от чиста позиция, станала след страхотен пас от крилата. Няколко минути преди това, Недялков пропусна да отбележи 100 процентов гол, след удар с глава на полувисока топка от линията на вратарското поле.

През второто полувреме домакините решиха, че трябва да извадят „брадвите“. Очевидно бяха решили, че в този мач могат да вземат нещо и трябва да го направят силово. За съжаление, в някои моменти пазарджиклии се хванаха на този стил игра на домакините и съдията „нашари“ с картони двата отбора. През второто полувреме Хебър продължи да контролира мача и пропусна няколко много изгодни възможности за гол. Пропуски направиха Идризов и Недялков.

„Хебър“ започна в състав: Дебърлиев, Геров, Сечков, Михайлов, Павлов, С. Иванов, Идризав, Велев, Пехливанов, Р. Иванов и Г. Недялков.