Хебър допусна втора загуба тази седмица

След загубата от полския Алурон, волейболистите на Хебър допуснаха загуба и в Суперлигата

Архив

Волейболистите на Хебър допуснаха второ поражение в Суперлигата. След загубата от Нефтохимик, „тигрите“ трябваше да наведат глава и пред домакините си от Пирин (Разлог) с 3:1 гейма. Резултатът в отделните части е 25:23, 25:23, 16:25, 25:23.

Домакините заиграха силно още в началото на мача, в средата на първия гейм пазарджиклии изравниха играта и резултата, след което волейболистите на Пирин отново дръпнаха. В края на частта Спас Байрев направи серия от начален удар при 24:20, но това се аказа недостатъчно и Хебър загуби гейма.

Във втората част видяхме доста обрати, но в крайна сметка домакините успяха да увеличат предимството си.

В третия гейм „тигрите“ показаха игра, която не бе по силите на съперниците и заслужено го спечелиха.

Четвъртият гейм, който се оказа последен в мача бе спечелен от домакините, които показаха по – силно желание за победа.

Тази победа прати домакините на седмо място във временното класиране и ги върна отново на пътя на победата, след като бяха допуснали три поредни загуби в първенството.

Със загубата Хебър сдаде първото място в класирането на шампионите от Нефтохимик.

Огорчението от загубата може да бъде забравено бързо от пазарджишките любители на волейбола ако „тигрите“ се реваншират в сряда срещу полския Алурон в мача реванш от Турнира на претендентите.