Страхотен турнир и оспорвани бадминтон битки от Фрезколиада

Страхотен турнир по бадминтон се проведе като част от програмата на най-мащабното спортно събитие за подрастващи – Фрезколиада. Надпреварата бе за юноши и девойки под 15 години (единично и на двойки), а домакин бе Бадминтон-скуош клуб Пазарджик.

Турнирът в спортна зала „Васил Левски“ бе открит от председателя на Младежки спортен клуб Пазарджик спортува Ренета Камберова, която награди и призьорите в различните категории.

Представителката на клуба домакин Теодора Павлова не остави съмнение на единично девойки, като надигра Василена Банялиева (Атлет Първомай). При юношите до 15 години доминацията бе от страна на Хасково.

Освен купи и медали за призьорите, организаторите традиционно наградиха с медали за участие на абсолютно всички състезатели.

В турнира бяха връчени и индивидуални призове за Най-техничен състезател/ка (във всяка категория) и Най-добър отбор.

Фрезколиада се организира, благодарение на Lacrima и Frezco, Община Пазарджик и Младежки спортен клуб Пазарджик спортува.

Юноши единично:

1.Диян Кирев (Хасково)

2.Илхан Алиян (Хасково)

3.Беркай Юмер (Хасково)

3.Станислав Иванов (Хасково)

Девойки единично:

1.Теодора Павлова (Бадминтон-скуош клуб Пазарджик)

2.Василена Банялиева (Атлет Първомай)

3.Лили Радева (Виктори София)

3.Александра Пейкова (Атлет Първомай)

Двойки юноши:

1.Илхан Алиян/Диян Кирев (Хасково)

2.Станислав Иванов/Беркай Юмер (Хасково)

3.Лео Спасов/Станимир Чиликов (ВИАС София)

3.Николай Йорданов/Мартин Попов (Атлет Първомай)

Двойки девойки:

1.Лили Радева/Василена Банялиева (София/Първомай)

2.Синай Мехмед/Александра Пейкова (Атлет Първомай)

3.Теодора Павлова/Иванина Иванова (Бадминтон-скуош клуб Пазарджик)

3.Пламена Тенчева/Гергана Христозова (Атлет Първомай)

Специални награди:

Най-техничен състезател: Мартин Симеонов (Бадминтон-скуош клуб Пазарджик)

Най-перспективен състезател: Даниел Златарев (Бадминтон-скуош клуб Пазарджик)

Най-технична състезателка: Лили Радева (Виктори София)

Най-перспективна състезателка: Василена Банялиева (Атлет Първомай)

Най-добър отбор: Хасково (юноши)