Медицински сестри от Пазарджик се присъединяват към национален протест заради уволнена колежка

Снимка: Архив

Медицински сестри от Пазарджишко ще се включат в поредния протест в подкрепа на своя колежка, съобщават от Синдиката на българските медицински специалисти. Повод за проявата е отстраняването на Веселина Ганчева, главна сестра в столичната болница „Света София“. Недоволните ще се съберат в двора на лечебното заведение, за да поискат оставката на изпълнителния директор днес от 13,00 часа.

Ето какво гласи съобщението на профсъюзната организация:

Факт е поредният ПРОИЗВОЛ срещу медицинска сестра, водеща протестите през последните години и член на Синдиката на медицинските специалисти.

Този път е отстранена НЕправомерно главната сестра на МБАЛББ „Света София“ ЕАД – ВЕСЕЛИНА ГАНЧЕВА.

Причината е,  непрестанната  и борба за правата на медицинските специалисти както и това, че сигнализира институции и предизвиква проверки заради грубо погазване на трудовото законодателство от страна на директора.

Протеста в нейна подкрапа и искане оставката на изпълнителния директор, ще започне от 13 ч. на 22.11.21г. в двора на болницата.