На 01-04.05.2026(петък-понеделник), в София, зала “Европа” , се проведе Държавно-лично първенство-финали, за мъже и жени. Участие взеха 230 състезателя от 27 клуба.
Гергана Павлова е вицешампионка на единично жени, като на финала в мач за титлата, загуби от Калояна Налбантова- “Виктори” София с 2:0 (21:19/21:14) гейма.
Теодора Павлова, която е по-малката сестра на Гери и е само на 15 години, спечели бронзов медал на единично жени и изигра едно страхотно първенство , отстъпвайки на полуфинал, на сестра си Гери с 2:0 гейма.
Рая Пашова е пета, като за влизане в медалите загуби от Таня Иванова-Хасково с 2:0.
Рая Пашова и Гергана Павлова са трети – бронзови медалистки, като жребият ги изправи на полуфинал срещу петкратните Европейски шампионки и пети от Олимпиадата в Париж, бившите състезателки на Бадминтон-скуош клуб Пазарджик, Стефани и Габриела Стоеви, които убедително спечелиха титлата на двойки жени.
Стефан Гърев и Гергана Павлова са пети на смесени двойки, като загубиха от Цветомир Стоянов и Стефани Стоева с 2:0.
Илиян Янков и Илиян Стоилов са девети на двойки мъже, а Стефан Гърев е също девети на единично мъже.
Бадминтон-скуош клуб Пазарджик, бе представен от 12 състезателя.
Отлично първенство, с отлични класирания и много силна игра от състезателите на клуба, но трябва да отличим жените( момичетата) Гери, Теди и Рая, които показват постоянство, много силна игра и резултати.










