Задържаха двама души за притежание на наркотици

Криминалисти от Септември и Пазарджик задържаха двама души за притежание на наркотици, съобщиха от ОД на МВР. Един от тях е управлявал и лека кола под въздействието на дрога. Вчера по време на полицейска операция екипи от група „Криминална полиция“ при РУ-Септември спрели за проверка лек автомобил с водач 39-годишен жител на септемврийското село Виноградец.

Последвала проверка, при която се установило, че мъжът пренася 5 полиетиленови топчета с бяло прахообразно вещество и още две със суха зелена листна маса. След направени полеви наркотестове се оказало, че става дума за около 15 грама амфетамин и 7 грама суха марихуана. Освен това станало ясно, че той е зад волана на „Фолксваген“-а под въздействието на наркотични вещества.

Колегите им от РУ-Пазарджик засекли на кръстовище в областния град 30-годишен мъж от село Динката. У него било открити 4 топчета със синтетичен канабиноид. И по двата случая са образувани бързи производства под надзора на Районната прокуратура в Пазарджик.