След подадения сигнал до Областна администрация за незаконно строителство в парк „Клептуза“ във Велинград, областният управител на Пазарджик Борислав Богословов проведе среща с представители на РИОСВ, Басейнова дирекция, РДНСК и фирмата-изпълнител на строително-ремонтните дейности. Това съобщиха от областната администрация.
„Жителите на Велинград имат очаквания от нас като институции да проследим изпълнението на проектите и да извършим необходимите проверки“, заяви Богословов по време на срещата. Той подчерта, че инвестиционните намерения са допустими при стриктно спазване на действащото законодателство.
Към момента становищата на държавните институции допускат извършването на дейности в парк „Клептуза“, като са издадени необходимите разрешителни и съгласувателни становища.
Днес експерти от РДНСК ще извършат проверка на място относно изпълнението и обхвата на строително-ремонтните дейности. По информация на институциите за обекта са издадени общо две разрешения за строеж.









