На провеждащото се в Хорсен-Дания, Световно отборно първенство-мъже и жени, Българския Национален отбор жени, се класира на 9-то място, като основна единица в отбора бе състезателката на Бадминтон-скуош клуб Пазарджик – Гергана Павлова.
По предварителен жребий се паднахме в група с отборите на Кореа , Тайланд и Испания. Загубихме с 5:0 срещи от Корея, с 3:2 срещи от Тайланд и победихме с 3:2 срещи отбора на Испания.
Изключителни победи на единично срещу Испания извоюваха Калояна Налбантова срещу Клара Азурменти и Гери Павлова срещу Кристина Теруел, като и двете до този момент нямаха победи над тези опонентки. Това даде възможност на доминантите в двойките сестри Стоеви, да затворят отборната среща и да направят останалите две срещи безпредметни. Така от групата за финалната осмица се класираха Корея и Тайланд, като при нас остана съжалението , че бяхме близо до това , да победим Тайланд, но не успяхме.
За съжаление нашият отбор не можеше да използва в единичните двубои Стефани Стоева, която има контузия на крака, която не и позволяваше да се включи и в единичните срещи, като с нея нещата щяха да изглеждат по много по-различен начин.
Въпреки това, деветото място от Световно отборно първенство е много силно класиране, което нарежда България в Световния бадминтон елит при жените.










